جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 58612
  تاریخ انتشار : 13 شهریور 1393 11:54
  تعداد بازدید : 630

  رئیس کانون وکلای مرکز:

  در شرایط فعلی استاد کاتوزیان جایگزینی نخواهد داشت

  رئیس کانون وکلای مرکز گفت: مرحوم کاتوزیان تصویر جدیدی از علم حقوق به جامعه حقوقدانان کشور عرضه کردند و در شرایط فعلی جایگزینی نخواهد داشت.

  علی نجفی توانا در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره ی شخصیت علمی و رفتاری مرحوم استاد کاتوزیان گفت: مرحوم استاد دکتر کاتوزیان مبتکر علم حقوق نوین با استعانت از توانمندی های فقهی و اشرافی که بر حقوق مدرن داشت تصویر جدیدی از علم حقوق به جامعه حقوق دانان کشور و مراکز علمی عرضه کرد.

  وی ادامه داد: دکتر کاتوزیان واقعا پدر علم حقوق و از لحاظ رفتاری الگویی برای جستجوگران عدالت اجتماعی و قضایی بود.

  رئیس کانون وکلای مرکز در وصف مرحوم استاد کاتوزیان خاطرنشان کرد: ایشان مردی آزاده، آزاداندیش و مدافع حقوق آزادگان باید تلقی شوند.

  نجفی توانا در رابطه با ویژگی های رفتاری مرحوم کاتوزیان اظهار کرد: اساتید، دانشجویان و وکلا در هر مستوفی ابراز مطلب نموده اند و به همین باید بسنده کرد که دکتر کاتوزیان در شرایط فعلی جایگزینی نخواهد داشت بنابراین امیدواریم راهش مستدام و روحش قرین رحمت و آرامش باشد.

  وی با بیان این که «جامعه حقوق دانان کشور اندیشمندی ممتاز و الگویی منحصر به فرد را از دست داده است» گفت: دکتر کاتوزیان در تدوین و تالیف امور حقوقی از ظرافت طبع و ظرفیت خاص و توانمندی ویژه ای برخوردار بود.

  رئیس کانون وکلای مرکز اظهار کرد: تطبیق مصادیق دام الاستحاله روز با احکام و مقررات و ارائه راه حل برای برون رفت از چالش ها توسط استاد کاتوزیان به حدی در جامعه حقوق دانان جایگاه داشت که در بسیاری از موارد فصل الختام تلقی می شد.

  نجفی توانا با بیان این که «تحلیل استاد کاتوزیان در خصوص مسائل مختلف عمدتا مقبول جامعه حقوق دانان بود» خاطرنشان کرد: ایشان در عرصه ی وکالت هر چند به صورت حرفه ای عمل نکردند اما همیشه مدافع وکالت و به عنوان مدافع استقلال کانون وکلا تلقی می شدند و حتی در روزهای آخر عمرشان در نشستی که در کانون از ایشان به عنوان عضوی از اتاق فکر کانون دعوت کرده بودند با جدیت از نام و استقلال کانون و استقلال وکیل دفاع کردند.

  وی در پایان گفت: دکتر کاتوزیان پدیده ی نوین در دوران معاصر در عرصه ی اندیشه و عمل در علم حقوق تلقی می شود و تاریخ ایران کمتر شاهد چنین چهره ای بوده است.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28198981
اکنون :
51