جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 58702
  تاریخ انتشار : 15 شهریور 1393 13:55
  تعداد بازدید : 591

  مشکل افراد فاقد شناسنامه برطرف می شود

  رئیس سازمان ثبت احوال کشور از برطرف شدن مشکل افراد فاقد شناسنامه در سیستان و بلوچستان خبرداد و گفت: کمیته ای برای رفع مشکلات این افراد تشکیل شده که از ابتدای سال جاری فعالیت خود را آغاز کرده است.

  به گزارش باشگاه خبرنگاران ، محمد ناظمی اردکانی در سفر به استان سیستان و بلوچستان اظهارداشت: تلاش تمامی پرسنل سازمان ثبت احوال کشور این است که تمامی وقایع حیاتی در مهلت قانونی انجام شود.

  وی افزود: ثبت ولادت در 15 روز، فوت 10 روز و ازدواج و طلاق در مهلت قانونی انجام می شود و این توفیق بزرگی است که سازمان ثبت احوال برای خود تعریف کرده است.

  رئیس سازمان ثبت احوال کشور تصریح کرد: در زمینه فاقدین شناسنامه در شهرستان نیک شهر و جنوب سیستان و بلوچستان، کمیته ای برای رفع مشکلات این افراد تشکیل شده که از ابتدای سال جاری فعالیت خود را آغاز کرده اند.

  ناظمی اردکانی گفت: تاکنون با پیگیری های استاندار و فرمانداران شهرستان های سیستان و بلوچستان، دستورالعملی تهیه شده است که در آینده ای نزدیک با تأیید شورای ثبت احوال کشور، برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

  وی عنوان کرد: باید از ظرفیت های موجود در روستاها، معتمدان، اعضای شوراها و ریش سفیدان بهره گیری شده تا نسبت به رفع و حل و فصل پرونده های فاقدین شناسنامه اقدام شود.

  معاون وزیر کشور خاطر نشان کرد: افرادی که در حال حاضر پرونده هایشان تشکیل شده است از این ظرفیت بهره مند شده تا مشکلات موجود در حد و توان و حتی المقدور، برطرف شود.

  ناظمی اردکانی با اشاره به اسناد هویتی اظهار داشت: اسناد هویتی برای تمام ایرانیان حتی در اقصی نقاط جهان صادر خواهد شد و مدارک هویتی در اختیار تک تک آنان که هویت شان مورد تایید قرار گیرد، گذارده می شود.

  وی افزود: در زمینه نشر و آمار اطلاعات کشوری جمعیت یکی از وظایف ذاتی این سازمان این است که با توجه به جمع آوری اطلاعات امید می رود بتوانیم آمار دقیقی در اختیار مسئولان و تصمیم گیران کشور قرار دهیم.

  رئیس سازمان ثبت احوال کشور خاطرنشان کرد: در حال حاضر آمار جمعیت کشور 77 میلیون و 800 هزار نفر است و آمار جمعیتی استان سیستان و بلوچستان 2 میلیون و 700 هزار نفر است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28198981
اکنون :
55