جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 58705
  تاریخ انتشار : 15 شهریور 1393 14:24
  تعداد بازدید : 371

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:‌

  پرونده قضایی برای رسیدگی به تخلفات در واگذاری سهام عدالت تشکیل شود

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه سهام عدالت مانند اوراق یادداشتی است که روی تاقچه منازل خاک می خورد, خواستار تشکیل پرونده قضایی برای بررسی تخلفات صورت گرفته در امر واگذاری سهام عدالت شد و گفت: سهام عدالت هم مانند سایر اوراق ضرر و زیانهایی دارد که به درستی تعریف نشده است وهمه فکر میکنند هر روز باید به مبلغ آن افزوده شود و منتظر سودند.

  ابراهیم نکو در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت, در باره این گفته رییس سازمان خصوصی سازی که برگه های سهام عدالت در دست مردم اعتباری ندارد و فعلا می توان به آن برگه ثبت نام سهام گفت, افزود: برگه سهام عدالت با برگه های کاغذ معمولی فرقی ندارد.

  نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس اقدام دولت قبل در توزیع سهام عدالت را عجولانه و برگه های تبلیغی خواند و گفت:کارهایی که انجام شد صرفا سیاسی بود نه واقع بینانه.
  وی با بیان اینکه سهام عدالت هزینه هایی را بر روی دست دولت گذاشته, افزود: به نظرم باید دستگاههای مختلف برای تعیین تکلیف سهام عدالت ورود کنند و آن را باطل نکنند چرا که در مقطعی برای آن هزینه داده شده و مردم امیدوار شده اند برای اینکه روزی بتوانند سهامدار شوند و سهام خود را بتوانند بفروشند.
  به گفته این عضو کمیسیون برنامه, بودجه و محاسبات مجلس سهام عدالت هم مانند سایر اوراق ضرر و زیانهایی دارد که به درستی تعریف نشده است وهمه فکر می کنند هر روز باید به مبلغ آن افزوده شود و منتظر سودند. 
  نکو با اشاره به سخنان رییس سازمان خصوصی سازی مبنی بر اینکه بسیاری از شرکتهایی که سهامشان واگذار شده وجود خارجی ندارند, گفت: دولت یازدهم بر سر دو راهی حساس قرار گرفته است و اگر بخواهد بر روی سهام عدالت خط بطلان بکشد جایگاهش در بین مردم افت می کند و به ضررش است چون مردم خود را صاحب سهام می دانند و سودهای خود را هم محاسبه می کند.
  نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس گفت: دولت باید به روش عقلانی و کارشناسی سهام ها را به تدریج آزادسازی کند تا قابل خرید و فروش شود.
  این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه گفته های رییس سازمان خصوصی سازی قابل تامل است, گفت: باید برای تخلفاتی که در واگذاری سهام عدالت انحام شد پرونده ای قضایی تشکیل شود.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28198981
اکنون :
41