جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 58707
  تاریخ انتشار : 15 شهریور 1393 14:30
  تعداد بازدید : 469

  سخنگوی فراکسیون زنان مجلس:

  لایحه امنیت زنان با نگاه ایرانی - اسلامی تدوین شود

  سخنگوی فراکسیون زنان مجلس، با تاکید بر ضرورت ارایه سریع تر لایحه امنیت زنان از سوی دولت به مجلس، گفت: هنوز این لایحه به دست مجلس نرسیده اما انتظار آن است که این لایحه با نگاه ایرانی و اسلامی تهیه و با در نظر گرفتن وضعیت موجود تدوین شود.

  لاله افتخاری در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت، درباره آخرین وضعیت لایحه امنیت زنان، افزود: اکنون این لایحه در شورای فرهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در دست بررسی است و در فراکسیون زنان مجلس نیز بر ضرورت ارایه هرچه سریع تر این لایحه به مجلس با حضور ملاوردی تاکید شد.

  نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری اینکه بر اساس ماده 227 قانون برنامه پنجم توسعه دولت باید برنامه ای برای امنیت زنان ایجاد کند، ادامه داد: این ماده دولت را مکلف کرده تا نسبت به تهیه و تدوین «سند ملی امنیت بانوان و کودکان در روابط اجتماعی» اقداماتی انجام دهد.

  این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: هنوز این لایحه به مجلس نرسیده اما انتظار آن است که این لایحه با نگاه ایرانی و اسلامی تهیه و با وضعیت موجود تدوین شود.

  افتخاری با تاکید بر ضرورت تامین امنیت زنان در زمینه های مختلف خانواده و جامعه، افزود: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه زنان نباید محدود شوند و باید از حقوق شان دفاع شده و امنیت شان محفوظ باشد، لازم است این لایحه پایدار و قانونمند بوده و هرچه سریع تر به مجلس ارایه شود زیرا این لایحه قرار بود از دولت قبل به مجلس تحویل داده شود ولی همچنان بلاتکلیف است.

  گفتنی است در ماده 227 قانون برنامه پنجم توسعه آمده است؛ دولت نسبت به تهیه و تدوین « سند ملی امنیت بانوان و کودکان در روابط اجتماعی» با مشارکت و برنامه ریزی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، قوه قضائیه، سازمان بهزیستی کشور، شهرداری، وزارت کشور، شورای عالی استانها، مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، وزارتخانه های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کار و امور اجتماعی در طول سال های برنامه اقدام قانونی به عمل آورد.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28198981
اکنون :
50