جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 58849
  تاریخ انتشار : 17 شهریور 1393 12:35
  تعداد بازدید : 651

  رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور:

  مراجعه فراوان به دستگاه ها سلامت اداری را تهدید می کند

  معاون قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در شورای قضایی استان اصفهان گفت: منویات و رهنمودهای هوشمندانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نقشه راه و هدف دستگاه قضایی است.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تویسرکانی که به منظور بررسی مسائل قضایی و ثبتی اصفهان به این استان سفر کرده است با حضور در شورای قضایی استان عنوان کرد: نقشه راه دستگاه قضایی بر اساس منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است و اگر بخواهیم اعمال مدیریت صحیح نماییم باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم.

  وی در ادامه با تاکید بر نگاه هوشمندانه رهبر معظم انقلاب به مسائل و به ویژه دستگاه قضایی عنوان کرد: بهره مندی از زیرساخت ها، استفاده از تجارب، تعامل و همکاری قوا، اهتمام به تحقق سیاست های کلی نظام برای دستیابی به عدالت، کوتاه کردن مسیر دادرسی، اصلاح قوانین و مبارزه اساسی با فساد و ایجاد امنیت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم نکات مورد توجه و تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است.

  تویسرکانی ادامه داد: ریاست محترم قوه قضاییه نیز با نگاهی مدبرانه در راستای اجرایی نمودن فرامین معظم له همواره اهتمام و تلاش جدی به عمل آورده اند و اشاره مقام معظم رهبری به تلاش عالمانه و ارزشمند قوه قضاییه در دوره اول ریاست حضرت آیت الله آملی لاریجانی نشان از عملکرد صحیح مجموعه دستگاه قضایی و در راس آن ریاست محترم قوه قضائیه دارد.

  وی در ادامه سخنانش به وجود نیروی انسانی مناسب و با ارزش در استان اصفهان اشاره کرد و افزود: باید با همفکری و همدلی بسیاری از مشکلات و موانع پیش رو را از بین ببریم.

  تویسرکانی عنوان کرد: اگر بخواهیم وضعیت بهینه ای را با هزینه پایین ایجاد نماییم باید به استفاده صحیح از منابع و نظارت و کنترل توجه ویژه داشته باشیم.

  معاون قوه قضائیه با اشاره به اهمیت سلامت اداری و شفافیت سازی امور ادامه داد: یکی از آسیب هایی که ناشی از مراجعات فراوان به دستگاه های اداری کشور می باشد، بحث تهدید سلامت اداری است به همین جهت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تبیین راهبردهایی در ارائه خدمات ثبتی به ذی نفعان و کاهش مراجعات حضوری از طریق توسعه خدمات الکترونیک اقدامات فراوانی در بحث ارتقا سلامت اداری انجام داده است.

  وی عنوان کرد: ما قصد داریم امسال خدمات الکترونیکی را گسترده تر نماییم و معتقدیم که در رابطه با ارتقای سلامت اداری و مبارزه با جرایمی که در حوزه املاک و اسناد اتفاق می افتد در درجه اول نیازمند شفاف سازی و ساماندهی بانک های اطلاعاتی و ارائه خدمات الکترونیکی هستیم چون معمولاً در ارتباط با خدمات کاغذی است که نمی توان نظارت دقیق داشت.

  تویسرکانی اظهار کرد: در حوزه اسناد مالکیتی که در گذشته به صورت دست نویس و دفترچه ای در اختیار مردم بوده است امروز این دفترچه ها تبدیل به سند تک برگ کاداستر شده است که ضریب امنیتی بالایی دارد و اطلاعات آن در بانک هایاطلاعاتی ذخیره شده ما و هر لحظه امکان کنترل آن وجود دارد و ما دیگر شاهد جعل اسناد و دستبرد در اسناد مالکیت نخواهیم بود.

  معاون قوه قضائیه گفت: یکی از تصمیماتی که در سال گذشته گرفته شد اصطلاح فرایند ثبت شرکت بود که در این زمینه قدم های بسیار مهمی برداشته شد. در درجه اول مجموعه فرایند ثبت ها به شکل الکترونیکی شد و دقیقاً افرادی که متقاضی ثبت بودند از جهات مختلف و هم از جهت سابقه و پیشینه سوء و الزاماتی که در قانون تجارت و قانون اساسی داریم ساز و کارها فراهم شد و در حقیقت با صدرو بخشنامه در این زمینه و اصلاح فرایند ثبت ما وضعیتمان در خصوص تاسیس شرکت های غیرواقعی یا توسط افراد غیر صالح به شدت کاهش یافته است و در این زمینه خوشبختانه توفیقات موثری داشتیم.

  رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در ادامه با اشاره به پایگاه اطلاعات شناسه ملی اشخاص حقوقی که یکی از اقدامات بسیار مهم و ملی سازمان ثبت در حوزه ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری است، اظهار کرد: متاسفانه هویت اشخاص حقوقی که در کشور نقش مهمی در پیشبرد اهداف اقتصادی دارند از شفافیت لازم برخوردار نبود، لکن با راه اندازی این پایگاه تمام اطلاعات مربوط به شخصیت های حقوقی اعم از شرکت های تجاری و موسسات غیر تجاری ثبت شده و تمام تشکل هایی که عنوان شخصیت حقوقی دارند در این پایگاه هویت شان ثبت شده و تمام اشخاص حقوقی در کشور در حال حاضر دارای یک کد یونیک 11 رقمی می باشند.


  سلامت اداری سازمان ثبت اسناد و املاک مسائل قضایی و ثبتی دستیابی به عدالت کوتاه کردن مسیر دادرسی اصلاح قوانین مبارزه اساسی با فساد ایجاد امنیت اجتماعی پیشگیری از وقوع جرم خدمات ثبتی خدمات الکترونیک ارتقای سلامت اداری مبارزه با جرایم خدمات کاغذی اسناد مالکیتی دست نویس اسناد مالکیت دفترچه ای سند تک برگ کاداستر ضریب امنیتی جعل اسناد دستبرد در اسناد مالکیت فرایند ثبت ثبت الکترونیک قانون تجارت شناسه ملی اشخاص حقوقی ثبت شرکت ها ثبت موسسات غیرتجاری هویت اشخاص حقوقی پیشبرد ا
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28199273
اکنون :
52