جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 58863
  تاریخ انتشار : 17 شهریور 1393 13:6
  تعداد بازدید : 595

  مشاور وزیر دادگستری و سرپرست اداره کل ارتباط با قوه قضاییه ر گفتگو با باشگاه خبرنگاران:

  سه هزار ایرانی در خارج از کشور زندانی هستند/ امضای موافقتنامه انتقال محکومین با 11 کشور

  مشاور وزیر دادگستری و سرپرست اداره کل ارتباط با قوه قضاییه گفت: با توجه به آمار موجود قریب به سه هزار ایرانی در خارج از کشور زندانی هستند.

  "شاهرخ هدایتی" در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، درباره آمار زندانیان ایرانی محبوس در زندان های خارج از کشور اظهارداشت: سال۹۱ اجرای موافقتنامه های انتقال محکومین از سوی ریاست قوه قضاییه به وزارت دادگستری تفویض شد که این وزارتخانه با همکاری سایر دستگاه های ذیربط امور مربوط به اجرای انتقال محکومین را به صورت متمرکز انجام می دهد. 

  مشاور وزیر دادگستری و سرپرست اداره کل ارتباط با قوه قضاییه افزود: هدف از انتقال محکومین به زندان های داخل کشور تاکید بر ملاحظات حقوق بشری و انسان دوستانه در راستای بازپروری مجرم برای ورود مجدد به اجتماع است و در حالی که مجازات یک امر شخصی است.

  وی تصریح کرد: مجازات یک مجرم نباید به خانواده و اطرافیان وی آسیب وارد کند، البته آنچه که مزید بر مشکلات چنین زندانیانی است موضوع تفاوت های موجود در فرهنگ، دین، زبان و... است که در خارج از کشور نمود پیدا می کند. 

  کاهش مشکلات مادی و معنوی خانواده های زندانی

  هدایتی ادامه داد: تلاش ما این است در راستای حمایت از اتباع ایرانی، گامی موثر برداشته و مصائب و مشکلات مادی و معنوی خانواده های آنان را کاهش داده و به نحوی از آسیب های جدی اجتماعی جلوگیری کنیم. 

  مشاور وزیر دادگستری و سرپرست اداره کل ارتباط با قوه قضاییه در ادامه گفت: با توجه به آمار موجود قریب به سه هزار ایرانی در خارج از کشور زندانی هستند که بیشترین آنان در کشورهای ترکیه و ژاپن و کمترین آن ها در کشورهای برزیل، سوئد، گرجستان و فرانسه زندانی هستند. 

  وی تصریح کرد: ما با یازده کشور موافقتنامه انتقال محکومین داریم، با دو کشور ارمنستان و چین نیز به امضاء رسیده و منتظر تصویب مجالس دو کشور است؛ لازم به ذکر است موافقتنامه با کشورهای لبنان، هنگ کنگ، بلاروس و روسیه نیز پاراف شده است.

  موافقت نامه های تصویب شده به شرح ذیل است:
  فهرست موافقتنامه هاي پاراف شده:


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28198981
اکنون :
45