جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 58866
  تاریخ انتشار : 17 شهریور 1393 13:30
  تعداد بازدید : 540

  سخنگوی کمیسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس

  کمبود 6 هزار محیط بان در کشور/ضرورت ارایه هر چه سریع تر لایحه حمایت از حقوق محیط بانان به مجلس

  سخنگوی کمیسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس٬ با یادآوری کمبود 6 هزار محیط بان در کشور٬ از به روز نبودن قوانین در راستای حمایت از محیط بانان انتقاد کرد و گفت: دولت باید هر چه سریع تر لایحه حمایت از حقوق محیط بانان را به مجلس ارایه کند.

  موید حسینی صدر در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت٬ با پراهمیت خواندن نقش محیط بانان در حفظ حیات گونه های جانوری و گیاهی کشور٬ گفت: با توجه به ضعف قوانین در راستای حمایت از محیط بانان، دولت باید با تدوین لایحه حمایت از محیط بانان، ارجاع آن را به مجلس در اولویت کاری خود قرار دهد.

  نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی٬ با یادآوری کشته شدن بسیاری از محیط بانان در حین انجام خدمت و یا کشته شدن شکارچیان به دست محیط بانان٬ افزود: متاسفانه نبود قانون جامعی در راستای حمایت از محیط بانان منجر به بی انگیزه شدن بسیاری از آنان در راستای انجام وظایف خود شده است.

  این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با بیان اینکه ضعف قانون در خصوص حمایت از محیط بانان و همچنین فقر تجهیزات لازم برای حفاظت از محیط زیست به نابودی بسیاری از گونه های نادر جانوری منجر شده است٬ تصریح کرد: به روز شدن قوانین و در نظر گرفتن امتیازات خاص تشویقی برای محیط بانان راهکاری است که به بهبود شرایط در حفاظت از گونه های جانوری منجر خواهد شد.

  وی با تاکید بر ضرورت حمایت از محیط بانان و همچنین افرادی که به عنوان همکاران محیط زیست به صیانت از گونه های جانوری مشغول هستند٬ گفت: مورد حمایت واقع نشدن محیط بانان معضلی است که حیات جانوری کشور را تهدید کرده و نسل بسیاری از حیوانات نادر را در معرض انقراض قرار داده است.

  حسینی صدر با ناکافی خواندن تجهیزات موجود در راستای حفاظت از محیط زیست٬ افزود: دولت به ویژه سازمان حفاظت محیط زیست باید با تهیه تجهیزات موردنیاز محیط بانان آنان را در راستای انجام خدمات شان یاری کند.

  وی با یادآوری تدوین لایحه حمایت از محیط بانان از سوی دولت٬ گفت: دولت باید برای حمایت از محیط بانان و رفع نواقص موجود در قوانین این بخش هر چه سریع تر لایحه حمایت از محیط بانان را به مجلس ارایه کند.

  این نماینده مردم در مجلس نهم با یادآوری کمبود 6 هزار محیط بان در کشور٬ تصریح کرد: دولت باید هر چه سریع تر مجوزهای لازم برای استخدام محیط بان را صادر کند.

  سخنگوی فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه فراکسیون محیط زیست در گذشته جلساتی با مسئولان سازمان محیط زیست در راستای بررسی مشکلات محیط بانان داشته است٬ افزود: مجلس آمادگی به روز کردن قوانین مرتبط با محیط زیست و حمایت از محیط بانان را دارد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28198981
اکنون :
54