جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 58869
  تاریخ انتشار : 17 شهریور 1393 13:39
  تعداد بازدید : 452

  سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

  تخلف بورسیه ها کمتر از 100 نفر بوده است/نتایج بررسی ها به اطلاع افکار عمومی خواهد رسید

  تخلف بورسیه ها کمتر از 100 نفر بوده است/نتایج بررسی ها به اطلاع افکار عمومی خواهد رسید

  قاسم جعفری در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت٬ با یادآوری بررسی های انجام شده از سوی کمیته 5 نفره کمیسیون آموزش مجلس در خصوص بحث بورسیه ها٬ گفت: طبق بررسی های انجام شده مشخص شد که افراد متخلف در پرونده معروف به تخلف 3 هزار دانشجوی بورسیه کمتر از 100 نفر هستند.

  نماینده مردم بجنورد٬ مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه با افراد متخلف در بحث بورسیه ها باید برخورد قانونی صورت گیرد٬ افزود: بالاخره این مسئله باید روشن شود و اگر با آبروی افرادی بازی شده اعاده حیثیت برای آنان ضروری است چرا که باقی ماندن این پرونده در ابهام برای نظام خوب نیست.

  این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با یادآوری اظهارات سرپرست وزارت علوم مبنی بر پیگیری مجدانه وضعیت بورسیه ها٬ تصریح کرد: ما از این گفتمان خوشحال هستیم و خود نیز برای رسیدن موضوع به نتیجه منطقی و روشن شدن ابعاد آن تلاش خواهیم کرد.

  وی با بیان اینکه طبق گفته سرپرست وزارت علوم٬ 2 هزار و 20 نفر از افرادی که اسامی آنها در لیست بورسیه های غیرقانونی بوده هیچ تخلفی مرتکب نشده اند٬ گفت: دید سرپرست وزارت علوم به موضوع بورسیه ها نیز نشان می دهد که تخلف صورت گرفته در قالب بورسیه ها زیاد نیست.

  جعفری با بیان اینکه برخی از افراد بورسیه شده مربیان هستند که از سهمیه مربیگری استفاده کرده اند٬ تصریح کرد: در خصوص این افراد نیز امکان دارد مشکلات شکلی چون نداشتن مجوز هیات امنا آن هم به دلیل نرسیدن مجوز به تهران وجود داشته باشد چرا که ما به صورت رندوم تماس گرفتیم و معلوم شد که مدارک افراد در دانشگاه بوده ولی فرستاده نشده است.

  وی ادامه داد: در بررسی ها مشخص شد که بسیاری از افراد بورسیه شده مشکلی ندارند و تخلفی مرتکب نشده اند اما برخی از تخلفات وجود دارد که آن هم به علت ضریب خطا بوده و با این ها نیز برخورد قانونی خواهد شد، چون تعداد افراد متخلف کم است نباید با آبروی آن ها بازی کرد.

  این نماینده مردم در مجلس نهم، با انتقاد از رسانه ای کردن تخلف بورسیه ها از سوی برخی افراد٬ گفت: رسانه ای کردن این موضوع کار درستی نبود چرا که تخلف زیر 100 نفر در پرونده بورسیه ها جزو ضریب خطاهای مقبول است.

  وی ادامه داد: ما منتظریم در دولت بررسی ها صورت بگیرد و بعد کمیته متشکل از اعضای کمیسیون آموزش مجلس نتایج ارایه شده را از بعد نظارتی خود بررسی کند.

  جعفری گفت: خواسته ما این است تا قبل از پایان تعطیلات مجلس دولت بررسی موضوع بورسیه ها را به اتمام رسانده و نتایج آن را اعلام کند.

  این نماینده مردم در مجلس نهم٬ افزود: دولت باید کار تحقیقاتی در زمینه بورسیه ها را انجام داده و مجلس و کمیته 5 نفره آن به این موضوع با دید نظارتی ورود خواهد داشت٬ در صورتی که دولت به این نتیجه برسد که مشکلی در بحث بورسیه ها نیست ما هم مشکلی با آن نخواهیم داشت.

  سخنگوی کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس شورای اسلامی٬ یادآوور شد: به طور قطع نتایج بررسی ها به اطلاع افکار عمومی خواهد رسید.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28198981
اکنون :
40