جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 58872
  تاریخ انتشار : 17 شهریور 1393 14:26
  تعداد بازدید : 576

  مدیر کل جدید بازرسی استان تهران:

  سازمان بازرسی دادستان یقه سفیدهاست

  مدیر کل جدید بازرسی استان تهران، از سازمان بازرسی به عنوان «دادستان یقه سفیدها» تعبیر کرد و گفت: این سازمان بر حسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین در دستگاه های دولتی نظارت دارد که به نوعی مسئولیت دادسرای مدیران می شود.
  به گزارش خبرگزاری میزان، علی فرهادی در مراسم معارفه خود اظهار داشت: دادسرای ویژه و دادستانی تعریف مشخصی دارند اما برای سازمان بازرسی که وظیفه مهمی را برعهده دارد، تعریف قضایی ارائه نشده که به تعبیر من، سازمان بازرسی دادستان یقه سفیدها است.

  وی افزود: بازرسی در استان تهران سطح بسیار بالایی دارد و در مدیریت گذشته کارهای بسیار خوبی صورت گرفته که انتظارات را بالا می برد.

  دادستان سابق کرج ادامه داد: امروز 15 دستگاه در سه قوه مجریه، مقننه و قضاییه بر دولت نظارت دارند که از آن جمله می توان به دیوان عدالت اداری، سازمان بازرسی، کمیسیون اصل 90، کمیته های تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی اشاره کرد.

  وی اضافه کرد: متاسفانه به رغم اینکه با افراد مختلفی همچون فاضل خداداد، شهرام جزایری، مه افرید خسر وی و نام های مختلفی برخورد شده اما همچنان زمینه های ایجاد فساد وجود دارد.

  مدیر کل جدید بازرسی استان تهران گفت: مشکل اصلی این است که با وجود این همه دستگاه نظارتی نتوانستیم فساد را به صفر برسانیم.

  وی اضافه کرد: در پرونده های مختلف قضایی داشتیم که طرف با یک سند 10 تا 20 میلیون تومانی از یکی از همین بانک های تهران تسهیلات گرفته است و هنوز هم وجود دارد و اینها ناشی از وجود کارشناس و مدیر فاسد است.

  فرهادی گفت: متاسفانه این 15 دستگاه هنوز به یک تعامل کامل با یکدیگر نرسیده اند تا بتوانند جلوی فسادهای بزرگ را بگیرند.

  وی تصریح کرد: رقم های اختلاس 3 هزار میلیاردی و از این قبیل در بین مردمی که محرومان جامعه هستند و بار انقلاب بر دوش آن ها بوده، کلمه بزرگ و نگران کننده ای است.

  بازرس استان تهران در پایان به افق چشم انداز 20 ساله اشاره کرد و گفت: بر اساس سند چشم انداز 20 ساله، سال 1404 نقطه آرمانی است که به مردم وعده داده شده و اگر کشور به آن شرایط پیش بینی شده و آرمانی دست نیابد دستگاه های نظارتی باید پاسخگو باشند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
25749082
اکنون :
64