جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 58875
  تاریخ انتشار : 17 شهریور 1393 14:33
  تعداد بازدید : 370

  یک نماینده مجلس تاکید کرد

  ضرورت اصلاح قوانین جهت هموار کردن مسیر قوه قضائیه در اجرای عدالت

  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: باید با اصلاح برخی قوانین یاری رسان قوه قضائیه در جهت هموار سازی مسیر اجرای عدالت باشیم.

  جواد هروی در گفت و گو با میزان با اشاره به اینکه تعدادی از قوانین مربوط به حوزه قضائی کشور نیاز به بازنگری دارند، اظهار کرد: من یکی از نمایندگانی هستم که بر اصلاح قوانین حوزه قضائی به منظور سهولت و تسریع روند فعالیت این قوه اصرار دارم ضمن اینکه تصویب قوانین جدید راهکار موثری نبوده و باید قوانین موجود مطابق با نیاز روز جامعه اصلاح شوند.

  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با بیان اینکه کاربردی شدن قوانین قضائی از ضروریات است، اذعان کرد: هم اکنون به دلیل تصویب قوانین متعدد از حجم بالای قوانین در حوزه قضائی برخوردار هستیم و این در حالی است که تعدد قوانین تنها قضات را در تصمیم گیری برای صدور حکم با مشکل روبرو می سازد. 

  هروی با تاکید بر اینکه باید با اصلاح قوانین یاری رسان قوه قضائیه در جهت هموارسازی مسیر اجرای عدالت باشیم، یادآور شد: ما بجای تصویب قوانین لوکس که تنها به عنوان دکور استفاده می شوند باید قوانین به حاشیه رانده شده را اصلاح کنیم و قوانینی را نیز که در شرایط جدید کاربردی ندارند با رایزنی با مسئولان قضائی کشور مورد بازنگری قرار دهیم.

  نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: هم اکنون جرائم جدیدی از جمله جرائم مربوط به فضای مجازی نیاز به تجدیدنظر دارند همچنین قوانین مربوط به مجازات های اسلامی به ویژه ماده 570 نیاز به بازنگری دارد.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28199273
اکنون :
53