جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 73175
  تاریخ انتشار : 30 فروردین 1394 13:10
  تعداد بازدید : 617

  نماینده زابل:

  حق آبه تالاب هامون به طور جدی پیگیری شود

  نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس شورای اسلامی نسبت به میزان آلایندگی ها در استان سیستان و همچنین پیگیری مسئله حق آبه تالاب هامون تذکر داد.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سید باقر حسینی در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس ضمن تبریک به مناسبت روز ارتش، گفت: تذکر اول به رئیس جمهور به دلیل عدم اعمال حق ریزگردها برای کارمندان استان سیستان به ویژه معلمان است.

  وی ادامه داد: با توجه به طوفان های سهمگین شن و ماسه که در برخی ایام میزان آلایندگی ها به بیش از 37 برابر حد استاندارد می رسد و متاسفانه بیماری های زیادی را برای مردم به همراه داشته است، از این رو از رئیس جمهور مصرانه و مجدانه می خواهم در سفر رئیس جمهور افغانستان به ایران مسئله حق آبه تالاب هامون به طور جدی مطرح و پیگیری شود.

  نماینده مردم زابل، زهک و هیرمند در مجلس تاکید کرد: تسریع در تشکیل منطقه آزاد تجاری سیستان باید در دستور کار قرار گیرد، زیرا این موضوع تنها امید اقشار مختلف مردم برای برون رفت از شرایط بد معیشتی این منطقه است و این موضوع می تواند عامل مهمی برای ماندگاری مردم و جلوگیری از مهاجرت و تامین امنیت کشور باشد.

  حسینی در تذکر دیگری خطاب به وزیر جهاد کشاورزی افزود: عدم اجرای طرح تسهیل شن های روان مصوبه سفر دولت به استان سیستان مشکلات بسیاری را برای مردم این منطقه به ویژه با آغاز بادهای 120 روز ایجاد کرده است.

  وی همچنین در تذکری به رئیس سازمان صداوسیما اظهار کرد: پخش گزارشات خلاف واقع در مورد تالاب هامون و گزارش های مربوط به سال های قبل متاسفانه صحت نداشته و این موضوع نباید صورت می گیرد.

  این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان گفت: به وزیر کشور به دلیل عدم ارائه دستورات لازم برای بازگشایی بازارچه های مرزی و پیگیری این موضوع تذکر می دهم.
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
30