جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 73244
  تاریخ انتشار : 31 فروردین 1394 10:55
  تعداد بازدید : 673

  85 درصد زندانیان غیرعمد ایلام صادرکنندگان چک بلامحل هستند

  مدیرعامل ستاد دیه شعبه ایلام با اعلام جمعیت 192 نفری محکومان غیرعمد این استان گفت: از این آمار 181 نفر با محکومیت مالی و به طور دقیق تر 164 زندانی به دلیل صدور چک بلامحل راهی حبس شده اند.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عبدالحمید خدایاری در دیدار خود با مدیرکل و مسئولان اداره کل زندان های این استان ضمن تاکید بر فعالیت رسانه ها در راستای اعتلای سنت حسنه آزادی زندانیان غیرعمد اظهار کرد: با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان در نظر داریم از خرداد ماه جشن های گلریزان این نهاد مردمی را با همکاری استانداری، دادگستری استان و فرماند اری های شهرستان ها برگزار کرده تا به اعتبار کمک های مردمی شاهد حداکثری جمعیت 192 نفری مددجویان حاضر در سطح زندان های استان باشیم.

  وی با بیان اینکه در طول برگزاری این جشن ها همواره بحث فرهنگسازی از الویت های این ستاد خواهد بود، گفت: در تمامی مراسم گلریزان آزادی زندانیان غیرعمد به صورت جدی و عملی با محوریت تبیین پرونده های مربوط به مهریه، چک های بانکی، مقررات رانندگی و بالاخص حوادث کارگاهی در تلاش هستیم به همان اندازه که در بحث آزادی می کوشیم از ورود نا خواسته افراد به زندانها نیز بکاهیم.

  خدایاری با اشاره به اینکه 164 نفر از جمعیت حال حاضر زندان های استان را محکومان مالی ناشی از صدور چک بلامحل تشکیل داده اند، گفت: سوای افرادی که با اعمال کلاهبردارانه نسبت به صدور چک بلامحل اقدام می کنند این آمار که 85 درصد جمع 192 نفری کل مددجویان استان را شامل می شوند، امری است که به یک اقدام بزرگ فرهنگی نیاز داشته و به جهت اینکه بسیاری از این افراد ضامنان بسیاری از وام های معمول هستند، آموزش همگانی و اطلاع رسانی عمومی را می طلبد.

  وی با بیان این مطلب که همه افراد حتی با کمک هزار تومنی می توانند خودشان جزو خیران این نهاد مردمی باشند، تصریح کرد: با عنایت به همین مبالغ به ظاهر ناچیز اما ارزشمند اگر تنها چهار رقم آخر حقوق کارمندان که کمتر از یک هزار تومان است را به منظور کمک به زندانیان نیازمند به ستاد دیه اهدا شود با اتکاء به همین مبلغ بسیاری از سرپرستان آبرومند خانواده های زندانیان غیرعمد از حبس رهایی خواهند یافت.

  مدیرعامل ستاد دیه ایلام با تشریح عملکرد سال گذشته این ستاد مردمی گفت: در سال 93 با همت مردمی تعداد 81 نفر زندانیان جرائم غیرعمد و مالی این استان با مبلغ بدهی بیش از 28 میلیارد و 505 میلیون ریال آزاد و به آغوش گرم خانواده هایشان بازگشتند.

  خدایاری، افزود: 12 نفر از زندانیان با پرداخت مبلغ 165 میلیارد و 480 میلیون ریال از محل اعتبارات ستاد دیه استان و 49 نفر هم با پرداخت تسهیلات 9 میلیارد و 362 میلیون ریالی ستاد دیه کشور آزاد شدند.

  مدیرعامل ستاد دیه استان با اشاره به کمک های خیرین غیربومی این استان در زمینه استخلاص مددجویان آبرومند این استان ادامه داد: در سال گذشته 11 زندانی از محل کمک های خیرین تهرانی با پرداخت مبلغ 802 میلیارد ریال و تعدادی هم از طریق محل تسهیلات بانک های عامل با پرداخت مبلغ یک میلیارد و 850 میلیون ریال از بند حبس رهایی یافته اند.

  وی تعداد آزادی ها از طریق تسهیلات صندوق خسارت های بدنی کشور را 8 نفر با پرداخت مبلغ 6 میلیارد و 128 میلیون ریال عنوان و تصریح کرد: آورده شخصی خود زندانیان در سال گذشته 10 میلیارد و 196 میلیون ریال بوده است.

  خدایاری با اشاره به اینکه در اواخر سال گذشته پرونده آزادی 53 زندانی استان به تهران جهت تأمین اعتبار ارسال شد، ادامه داد: در حال حاضر با ارائه تسهیلات به 20مورد آنها موافق شده و مابقی نیز در دست رسیدگی هستند و به زودی این افراد آزاد خواهند شد.

  مدیرعامل ستاددیه شعبه استان ایلام در پایان خاطر نشان کرد: بدون شک گسترش حس نوع دوستی موجب ارتقاء سطح سلامت اجتماعی و آرامش عمومی می شود.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
26