جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 75081
  تاریخ انتشار : 2 خرداد 1394 14:15
  تعداد بازدید : 569

  رییس کل محاکم تهران:

  قلم تیز قضات ضامن تامین امنیت جامعه است

  رییس کل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران برخورد با اخلال گران نظم و امنیت مردم را از وظایف اساسی محاکم عنوان و خواستار برخورد جدی و صدور آرای محکم توسط قضات شد.

  به گزارش  خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عباس پوریانی در بازدید از مجتمع قضایی شهید بهشتی (ره) که به همراه معاونین ستادی صورت گرفت در جمع صمیمی همکاران قضایی این مجتمع، کار قضاوت را بسیار خطیر و حساس عنوان کرد و افزود: قلم تیز قضات ضامن تامین امنیت جامعه است و همکاران قضایی با صدور آرای متقن راه را بر مجرمین در ارتکاب جرم می بندد.

  رییس کل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران با اشاره به پیچیدگی های قضاوت در برخی پرونده های حساس این مجتمع قضایی، خواستار توجه و دقت قضات در این پرونده های حساس شد.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود بر مشکلات پیش روی دستگاه قضایی از جمله کمبود نیروی انسانی و وضعیت فیزیکی نامناسب برخی مجتمع های قضایی به همراه افزایش ورودی پرونده ها اشاره و اضافه کرد: کمبود نیروی انسانی در بخش قضایی و اداری باعث شده که فشار مضاعفی به همکاران محاکم وارد شود که باید هر چه زودتر با تدبیر مسئولان نسبت به مرتفع کردن این شرایط نامناسب در تهران اقدامات عاجل صورت پذیرد.

  رییس کل دادگاه های عمومی و انقلاب تهران همچنین در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تبریک حلول ماه مبارک شعبان، آن را مقدمه ورود به ماه پرفضیلت رمضان دانست و بر خودسازی و دعا در این ماه تاکید کرد.

  در این بازدید همچنین برنامه ملاقات مردمی با تعدادی از متقاضیان صورت پذیرفت که رییس کل محاکم تهران به همراه معاونین ضمن پاسخگویی به تعدادی از مراجعین، ارشادات و دستورات قضایی را صادر کردند.

  شایان ذکر است اغلب متقاضیان خواستار تسریع در روند رسیدگی پرونده و اجرای احکام صادره و همچنین دقت در رسیدگی و ارشاد قضایی را خواستار بودند.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
13