جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 76980
  تاریخ انتشار : 24 خرداد 1394 15:46
  تعداد بازدید : 656

  معاون منابع انسانی قوه قضاییه تاکید کرد

  توجه بیشتر به بحث نظارت و بازرسی در قوه قضاییه/ ماموریت ویژه منابع انسانی استعدادیابی و کادرسازی است

  خبرگزاری میزان: معاون منابع انسانی قوه قضاییه گفت: باید مسئله نظارت در کنار بازرسی افزایش یابد، زیرا مردم بی پناه برای احقاق حق خود به دستگاه قضا پناه آورده و مراجعه می کنند و انتظار دارند به خواسته های بر حق آنها رسیدگی و توجه شود.

  به گزارش خبرگزاری میزان، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا امینی پیش از ظهر امروز شنبه طی سخنانی در نشست معاونان منابع انسانی دادگستری های سراسر کشور ، به موضوع نگاه نرم در منابع انسانی قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: باید نسبت به نگاه نرم در مقوله منابع انسانی تمرکز کرد، زیرا در مقوله نیروی انسانی اصل بر مبنای انسان است.

  معاون منابع انسانی قوه قضاییه خاطرنشان کرد: نیروی انسانی اصلی ترین کانونی است که باید برای هرگونه تحول در دستگاه قضا مورد توجه قرار گیرد و ما همواره منابع انسانی را رصد می کنیم.

  وی با بیان اینکه باید نگاه ما در مقوله نیروی انسانی تغییر کند، افزود: امروزه توجه به نیروی انسانی مهم بوده و باید از یک نگاه سخت که بیشتر معطوف به اهداف سازمان است، نگاه انسان محوری بیشتر لحاظ شده و مورد توجه قرار گیرد.

  وی با تاکید بر اینکه منابع انسانی محدود به دیوان سالاری نیست که فقط بخواهیم خدمات بگیریم، افزود: وظیفه داریم انسان ها را به عنوان کسانی که عامل و دارای فکر، عواطف، کرامت و ارزش هستند را مورد توجه قرار داده و درون سیستم راجع به مقوله انسانی فکر و برنامه ریزی شود.

  حجت الاسلام و المسلمین امینی با اشاره با اینکه با نگاه نرم مجموعه نظام ارزشی، ایمان، اخلاق و دانش در خدمت دستگاه قضایی است و ما انسان را در مجموعه ای از مهارت ها نمی بینیم، گفت: در صورتی که نسبت به انسانها توجه و ملاحظه ای صورت نگیرد ممکن است بهره وری و خروجی وجود داشته باشد، اما آن چیزی که مطلوب دستگاه و نظام است فرآیند شایسته ای نخواهد بود و نگاه تک بعدی شده و فاقد مقولات انضمامی خواهد بود.

  وی با بیان اینکه باید نسبت به منابع انسانی و انسان ها در دستگاه قضا توجه ویژه ای شود گفت: ما نمیتوانیم نسبت به نگرش انسان ها در دستگاه قضا بی تفاوت باشیم، زیرا در منابع انسانی نگاه نسبت به عدالت، شغل و تکریم ارباب رجوع دارای اهمیت است و بر همین اساس نمی توان نسبت به شخصیت ، افراد و آحاد منابع انسانی بی توجه بود.

  معاون منابع انسانی قوه قضاییه با بیان اینکه دستگاه قضا انسان محور، اراده محور و فرد محور است گفت: با تقویت سازمان، اداره و همچنین دیوان سالاری نمی توان مشکلات را حل کرد، بلکه باید نسبت به سلامت نیروی انسانی توجه داشت تا مشکلات و موانع رفع شود.

  وی خاطرنشان کرد: در دنیا معتقدند که هیچ چیزی برای سلامت بهتر از کار کردن بر روی ذهنیت ها نیست و بر همین اساس همه باید در این راستا اهتمام داشته باشند.

  وی با بیان اینکه در صورتی که ارزش ها نهادینه شود بسیاری از مشکلات حل خواهد شد، خاطرنشان کرد: اگر دستگاه قضا دائم اهداف مطلوب خود را به روز کند و آموزش های مختلفی را به رده ها از جمله کارکنان خود ارائه دهد قطعا نتیجه مطلوبی برای پیشرفت و توسعه در کارها ایجاد خواهد شد.

  وی اذعان داشت: آموزش فقط حضور در کلاس و برگزاری آن نیست بلکه ترویج ذهنیت ها، مهارت ها و الگوهای شخصیتی است.

  وی با بیان اینکه نیاز به آموزش باید در بین تمام کارمندان جدی گرفته شود، گفت: با توجه به اینکه نظارت در دستگاه قضا اندک است باید نظارت مورد توجه بیشتر و جدی تری قرار گیرد و بر همین اساس به دنبال این هستیم که در هر استان بخش نظارت و ارزش یابی وجود داشته باشد و در صورتی که نظارت افزایش یابد، خطاهای سیستمی کاهش می یابد.

  معاون منابع انسانی قوه قضاییه با اشاره به اینکه دستگاه قضا باید نسبت به سلامت، حساسیت داشته باشد، گفت: باید مسئله نظارت و بازرسی افزایش یابد، زیرا مردم بی پناه برای احقاق حق خود به دستگاه قضا پناه آورده و مراجعه می کنند و انتظار دارند به خواسته های بر حق آنها رسیدگی و توجه شود.

  وی افزود: سیستم نظارت و ارزشیابی باید بیشتر از گذشته پیگیری شود تا نسبت به تخلفات واکنش های لازم و رسیدگی صورت گیرد.

  معاون منابع انسانی قوه قضاییه در پایان گفت: ماموریت استعدادیابی و کادرسازی در قوه قضاییه مورد توجه ویژه قرار گرفته که این موضوع مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز قرار دارد.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
26